< Tagasi
Mihkel Raua Fitnessblogi

Mihkel Raua Fitnessblogi

24 tundi

04.02.2020

Mihkel Raud

Arstist sõber rääkis vahva anekdoodi:

Kes on operatsioonitoas kõige tähtsam inimene?

Anestesioloog.

Aga kui anestesioloogi toas ei ole, kes on siis operatsioonitoa tähtsaim inimene?

Kõrvalasuva operatsioonitoa anestesioloog.

Tore lugu. Ja küllap vastab tõelegi.

Ent olgu operatsioonitoaga kuidas on, mujal on kõige tähtsam inimene taksojuht. Miks? Sest tal on informatsiooni. See tähendab neil päevil absoluutselt kõike. Kel info, sel võim. Õnneks pole taksojuhid infoga kitsid.

„Seda et,” vaatas üks taksojuht mind hiljuti tahavaatepeeglist. „Kuulsin huvitavat lugu. Kas te ööpäev läbi töötavatest jõusaalidest olete kuulnud?”

„Muidugi olen,” vastasin reipalt ning teritasin kõrvu. Kõik jõusaalidesse puutuv pakub mulle huvi. Äkki annab taskojuhi jutt ainest blogipostituseks?

„Raadios just rääkis, et Ameerikas tegi üks kodutu end 24-tundi-lahti-jõusaali liikmeks ja kolis sinna seejärel elama. Laotas teki põrandale ega plaaninudki ööseks koju minna. Mida pole, seda pole, eks ole. Kodu, noh. Kodutu seepärast kodutu ongi, et tal kodu pole.”

Taksojuht vaatas tahavaatepeeglisse ja kui oli veendunud, et teda ikka kuulan, jutustas edasi.

„Aga aeti tüüp välja. Et mida sa õige mõtled, ega sa siin kogu aeg saa olla. Miks ei saa, tekkis kodutul õigustatud küsimus. Kui jõusaal on 24 tundi lahti, siis miks ma siit pean ära minema? Kaebas jõusaali kohtusse. Ja võitis! Lepingus polnud kirjas, et peab vahepeal ära käima. On ikka nupumehi, ma ei või,” vangutas taksojuht pead ja asus mind uuesti peeglist uurima.

„Jajah,” noogutasin. Mul on kalduvus inimestega nõustuda ka siis, kui tegelikult ei nõustu. Seda enam, et praegu ju nõustusin – on tõesti nupumehi, kes lepinguid tähelepanelikult lugeda oskavad ja need siis enda kasuks tööle panevad.

Pealegi ei käitu ma ise tollest kodutust väga erinevalt. Hea küll, ööseks lähen koju, aga mõnikord veedan jõusaalis rohkem aega, kui mõistlik oleks.

Ma pole ainus. Kõik tunnevad kedagi, kes tunneb kedagi, kes hommikul kell kuus jõusaali astub ja alles sulgemise ajal lahkub. Iseküsimus, kui mõistlik on nädalas seitse päeva ning kuusteist tundi trenni teha. Vahepeal on kasulik natuke puhata kah! Aga selleks on vist targem koju minna, hantlite stendi juures on kuidagi plass põõnata.

Kõik postitused