24. mai
Blogi
Fitness
8 nõuannet rattasõiduga alustajale

Suvised ilmad on käes ja päike kutsub õue liikuma. Meie treener Susan Keedus valmistub Ironmaniks ja annab mõned nõuanded neile, kes on rattasõiduga algust tegemas. Siin on 8 nõuannet rattasõiduga alustajale!

Iga päevaga naudin rattasõitu aina rohkem. Ma arvan, et see on kindlasti seotud ka praeguste mõnusate ilmadega. Jagan sulle mõned väikesed nipid, mis algajal rattasõitjal võiksid kasuks tulla ja asja oluliselt mõnusamaks teha. Mind need igatahes aitasid!

8 nõuannet rattasõiduga alustajale

  1. Õige suurusega ratas + lenksu kaugus ja sadula kõrgus. Kui ise hätta jääd, küsi abi kohalikust rattapoest.
  2. Asend. Õige asend tagab mõnusama enesetunde ka peale sõitu. Enamus rattahoolduspunktides saab lasta asendi üle vaadata, aga tegelikult on selleks ka spetsiaalne teenus olemas.
  3. Kiiver! Tänapäeval ei ole “lahe” ega ammugi mitte turvaline ilma kiivrita sõita. Ja mis eeskuju see veel väiksematele annab… Värve ja tegumoode on igasuguseid, leidub midagi igale maitsele!
  4. Ilmale vastav riietus. Rattaga vuhisemine võib ilma oluliselt külmemaks teha kui algul pea aknast välja pistes tundus. Olen ise juba kaks korda kilomeetri pealt koju sõitnud ja lisakihi ikkagi selga tõmmanud. Lisaks on soovituslik muretseda pehmendusega rattapüksid. Usu mind, räägin omast kogemusest.
  5. Pumpa rehvid täis. Mina vaatan oma rattal enne igat sõitu rehvirõhu üle. Tössi kummiga ei ole lõbus ega mugav sõita.
  6. Päikesekaitsekreem. Suvisel ajal on päikesekaitsekreem väga oluline. Tuule käes ei pruugi sa tunda, kuidas päike tegelikult põletab. Kaitse end!
  7. Tarbi piisavalt vedelikku. Sporti tehes vajab keha rohkem vedelikku, seega haara kindlasti veepudel kaasa. Kui on plaanis pikem sõit, tasub ka väike snäkk kaasa pakkida.
  8. Võta sõber kaasa. Seltsis on segasem, aeg lausa lendab sporti tehes ja ilusaid Eestimaa vaateid nautides.

Loodan, et leidsid mõne kasuliku nipi ja naudid rattasõitu sama palju kui mina. Kui sul tekib veel mõni küsimus seoses rattasõiduga, siis võid mulle julgelt kirjutada Susan.keedus@icloud.com või mu Facebooki lehe “Personaaltreener Susan Keedus” kaudu. Minu poolt mõnusat suve ja enjoy the ride!