4. jaanuar
Blogi
Fitness
Kuidas Susan Ironmaniks valmistub?
Kuidas Susan Ironmaniks valmistub

Meie treener Susan Keedus läheb individuaalset Ironmani tegema ja hoiab meid enda ettevalmistustega kursis! Loe lähemalt, kuidas Susan Ironmaniks valmistub.

Minu Ironmanini on jäänud 7 kuud ja leppisin Golden Clubiga kokku, et kajastan oma teekonda ja ettevalmistuste protsessi.

Eelnev kokkupuude aladega

Esmalt tahaksin rääkida veidike oma kokkupuutest triatloni kolme spordialaga enne Ironmani treeningutega alustamist.

  1. Ujumine – oskan ujuda ja liigun edasi ka, aga tehnika koha pealt hindaks ennast 10 palli süsteemis 3ga.
  2. Ratas – noh, kes siis rattaga sõita ei oskaks eks? Tegelikult olen 10 aasta tagustel aegadel olnud ka siseratta ehk spinningu treener. Mis puutub väljas (sport)sõitmisesse, siis sellega tegin vaikselt algust alles eelneval suvel. 
  3. Jooks – see on minu südames olnud aegade algusest, aga eriti just viimasel viiel aastal. Joosta ma oskan, tahan, armastan! Küll aga “mitte midagi liiga palju pole su kehale hea”, seega on mind läbi aastate vaevanud mitmed jooksjate ülekoormusvigastused. 

Lisaks kolmele põhialale, peab (nagu igal spordialal) lisama ka neljanda punkti, milleks on JÕUSAAL

Üldkehaline ettevalmistus, spetsiifilised harjutused lihasvastupidavuse arendamiseks, liikuvuse parandamine ja venitused on väga tähtis osa nii üldiseks kehaliseks arenguks, võimekuse tõstmiseks kui ka vigastuste ennetamiseks!

Jõusaaliga on mul kogemus 17 aastat, millest viimased 11 personaaltreenerina ka teisi abistades.

Distants ja treeningud

Praegu olen enda ümber kogunud tiimi spetsialiste, et ettevalmistus oleks korralikult läbimõeldud ning suudaksin selle 113 kilomeetrit pingutust teha ajalimiidi 8h ja 30min sisse.

Ironman 70.3 distantsid ja ajalimiidid on järgnevad:

  • 1,9km ujumist avavees (max 1h 10min),
  • 90km maanteerattasõitu (5h 30min algusajast)
  • 21,1km jooksu (8h 30min algusajast)

Praegu on mu treeningkava sissejuhatavas faasis, seega nädalas teen kuskil 9-10 trenni. 

See on minu jaoks täitsa uus, et keha nii palju puhata saab (varasemalt olen teinud umbes 2 trenni päevas), aga loodame, et see mõjub mulle hästi! 

Step by step koormuse tõstmine on ülimalt tähtis just selleks, et vältida vigastuste tekkimist. 

Kindlasti kõige rohkem kardangi oma teekonnal vigastuste (taas)tekkimist. Kui mu keha vaid püsib terve, ei näe ma rohkem ühtegi erilist takistust läbimaks augustis poolikut Ironmani!