3. november
Blogi
Fitness
Mida Rühmatreeningute Challenge Kristile andis?
Mida rühmatreeningute challenge Kristile andis

Oktoobrikuus toimus Golden Clubis Rühmatreeningute Challenge, kus eesmärk oli astuda mugavustsoonist välja ja proovida võimalikult palju erinevaid rühmatreeninguid, kuhu tavapäraselt ei ole sattunud. Rotermanni klubi challenge’i võitja, meie endine kliendihaldur ja praegune klient, Kristi Mõtte kirjutas meile väga põhjaliku ja inspireeriva tagasiside, mida soovime ka sinuga jagada.

Rühmatreeningute Challenge’ist osavõtmise mõte tuli minu jaoks mitmel põhjusel:

  • Tundus ahvatlev võita peaauhind treeningjalanõud.
  • Kiskuda end jõusaalirutiinist korraks välja ja tuua treeningutesse vaheldust.
  • Vaadata, kas mul on piisavalt tahtejõudu ja järjepidevust iga päev erinevas trennis käia, sest püstitasin endale eesmärgi iga päev uut treeningut proovida.
  • Ja mis peamine – kui muud ei saa, siis 2,5 nädalaga paraneb kindlasti füüsiline vorm!

Olen varemgi rühmatreeningutes käinud, aga viimase aasta jooksul pigem jõusaali pidama jäänud. Rühmatreeningud tõid mõnusa vahelduse ja eriti positiivne oli see, et juba neljandal treeningpäeval tundsin emotsionaalset muutust ja mul oli rohkem energiat. Kui jõusaalis kulgen kõrvaklapid peas ühe harjutuse juurest teise juurde ja treening on pigem omas mullis olemine ja endale keskendumine, siis rühmatreeningus, isegi kui otseselt ei räägi, toimub justkui nähatmatu suhtlus. Treeneri ja kaastreenijate vahel tekib mõnus sünergia ja see mõjutab ka enda olekut ja energiataset. Ühel hetkel märkasin, et ei olnud raske varahommikul esimesse rühmatrenni jõuda (ma muidu nii vara naljalt trenni ei jõua). Isegi kui sügishommikud juba oma pimeduse ja vihmaga võiksid tuju alla kiskuda, olin 7:45 treeningmatil ja tundsin, et pakatan energiast ja olen rõõmus.

Iga päev midagi uut proovida andis mõnusa vahelduse ja kuna erinevaid treeninguid oli kavas piisavalt palju, sai jõutreeninguid teha vaheldumisi keha ja meele treeningutega.

Kas jõudsin iga päev trenni? Tegelikkuses esimesel nädalavahetusel läksin ootamatult 2-päevasele reisile ja teisel nädalal tabas korraks väike haigus, mis röövis samuti 2 päeva. Arvan, et challenge motiveeris kiirelt terveks saama ja mitte alla andma. Meenutasin endale mõtet, et meie keha on üllatavalt tugev kõiksugu raskuste ja muu suhtes, lihtsalt meel on tihti nõrk ja sellest tulevad tagasilöögid. Õnneks annab meelt treenida ja mõtteid suunata ning positiivsetest otsustest tekivad muutused

Eredaimad hetked:

  • Kristeli juhendatud BodyBalance on minu jaoks alati meeldiv olnud ja oli ka nüüd. See trenn oli minu jaoks challenge’i avapauk. Esmane mõte, kus ma küll nii kaua olen olnud ja miks varem ei ole tulnud?
  • Väga meeldisid kõik Teele Triinu juhendatud treeningud. Üllatust pakkus Core&Tone, mis minu üllatuseks oli paljajalu (tossudeta) matil, aga valikus olid mõnusad harjutused, mis andsid hea koormuse.
  • Esmaspäevaõhtune GRIP treening Kristi juhendamisel. See oli paras väljakutse, sest olin suht olematud tunnid maganud, kuna tulin reisilt varahommikuse lennuga. Olin trennis ainus, aga Kristi oli nii reibas, et unustasin oma kerge väsimuse. Ka teised Kristi juhendatud trennid olid särtsakad!
  • Laupäevane sünnipäevahommik kahe treeninguga. Esmalt YinYoga oli hetk iseendale. Kuna ei tabanud pikkade varrukatega pusa ja sokke jalga panna, hakkas pisut jahe (see joogastiil pole nii liikuv), aga see andis muidugi hea tõuke minna järgmisesse Rock’n’Core trenni, mida juhendas Maarja ja oli väga mõnusalt tempokas. Trennide lõpus olin tänulik iseendale, et selle aja võtsin ja tabasin end mõttelt, et sain 42, aga olen paremas vormis kui olin 22. Kõik on võimalik!
  • Meeldis Ringtreeningu formaat ja sealt saab ideid harjutuste osas, mida vahelduse mõttes oma jõusaali kavasse võtta. Lisaks käib seal koos lahe seltskond!

Olen väga rõõmus, et Rühmatreeningute Challenge’ist osa võtsin ja rühmatreeningud enda jaoks taasavastasin. Kui aus olla, siis mulle meeldisid kõik trennid kus osalesin ja jätkaks kõigis, aga paraku aeg sunnib tegema korrektuure ja tuleb langetada valik. Kindlasti jätkan osades trennides käimist, sest rühmatrennides on teistmoodi kambavaim ja saab mõnusa positiivse laengu.

Ma siiralt loodan, et rohkem inimesi leiab tee trenni. Pole vahet, kas rühmatrenn või jõusaalitreening, lihtsalt tule trenni ja proovi ning avasta endale sobivaim viis! Sinu keha ja meel tänavad sind!

Aitäh kõikidele treeneritele ja trennikaaslastele! Aitäh, Golden Club, meeldiva treeningkeskkonna eest! Ja muidugi suur aitäh auhinna eest!