10. august
Blogi
Fitness
Miks on august ideaalne aeg treeningutega alustamiseks?
Miks on august ideaalne aeg treeningutega alustamiseks?

August on sageli kuu, mil suvepuhkuste sagin hakkab vaibuma. Paljud meist veedavad suve lõdvestudes ja nautides elu linnakärast eemal. Puhkus on samuti oluline ja vajalik meie kehale ja vaimsele tervisele. Kuid nüüd on aeg taas keskenduda aktiivsele eluviisile ja enda eest hoolitsemisele sportlikus võtmes. Meie personaal- ja rühmatreener Kaisa Gutman selgitab, miks on just august ideaalne aeg, et taas treeningutega ja jõutreeninguga algust teha?

1. Jõutreeningu eelised

Jõutreening ei aita mitte ainult lihasmassi suurendada, vaid see parandab ka kardiovaskulaarset tervist, kaitstes südame-veresoonkonda haiguste eest. See soodustab paremat verevarustust ja aitab parandada südame funktsiooni efektiivsust, tagades kudede parema hapnikuvarustuse. Samuti on jõutreening hea ainevahetusele, luude tervisele ja üldisele füüsilisele vormile.

2. Keha ettevalmistamine

Kui alustad nüüd trenniga, siis lisaks immuunsüsteemi tugevdamisele aitab see kaasa keha adaptiivse võimekuse parandamisele. See tähendab, et keha suudab paremini kohaneda erinevate stressiolukordadega, sealhulgas külma ilmaga, mis on eriti oluline eelseisva sügis-talvise perioodi jooksul. Tugev ja tervislik keha suudab paremini vastu seista viirustele ja bakteritele.

3. Vaimne tervis

Treening on suurepärane stressi maandaja ja aitab suurendada enesekindlust ning heaolu. Treening vabastab ka endorfiine, mis on keha loomulikud õnnehormoonid. Need hormoonid aitavad võidelda depressiooni ja ärevuse vastu ning suurendavad üldist elurõõmu ja motivatsiooni.

4. Rutiin

Alustades treeningutega augustis, saad sisse seada oma treeningrutiini enne kui sügise kiire elutempo algab. Sa mitte ainult ei loo endale rutiini, vaid saad ka eelise sellest, et su keha harjub järkjärgulise koormuse suurenemisega. See aitab vältida vigastusi ja liigset kurnatust, mis võivad tekkida, kui alustada ootamatult intensiivse treeninguga.

5. Parem enesetunne

Regulaarne treening aitab reguleerida une tsükleid ja parandab unekvaliteeti. See omakorda toetab kognitiivseid funktsioone, parandab mälu ja keskendumisvõimet ning aitab säilitada head energiataset päeva jooksul.

Tervislik eluviis ja regulaarne treening mängivad olulist rolli nii füüsilise kui vaimse tervise säilitamisel. August on ideaalne aeg, et luua positiivsed harjumused, mis aitavad sul olla paremas vormis ja tunda end hästi kogu aasta vältel. Seega parim aeg alustamiseks on nüüd ja praegu. Aga pea meeles, et pärast pikemalt pausi või puhkust alusta treeningutega rahulikult ning lisa koormust järkjärgult. Kui vajad abi või inspiratsiooni alustamiseks, olen siin, et Sind toetada.