3. november
Blogi
Fitness
November on meeste tervise kuu
November on meeste tervise kuu

November on meeste tervise kuu ja selle eesmärk on suurendada meeste teadlikkust terviseprobleemidest ning motiveerida neid tegema õigeid valikuid. Statistika näitab, et mehed surevad keskmiselt viis aastat nooremalt kui naised ning palju sagedamini kolme peamise põhjuse tõttu: südamehaigused, vähk ja tahtmatud vigastused. Meeste tervise kuu raames julgustab meie treener Susan Keedus mehi oma tervise üle kontrolli haarama ja peresid õpetama poistele tervislikke harjumusi juba lapsepõlvest peale.

Samuti pani ta kirja 5 lühikest, aga konkreetset punkti, kuidas elada tervislikumat ja pikemat elu:

1. Kaitse oma südant

Meeste suremus on suurim just südamehaigustesse. Alustada võiks tervislikumast toiduvalikust – näiteks võiks pool sinu taldrikust koosneda puu-ja juurviljadest.

2. Tee trenni

“Pole aega” ei ole vabandus – iga päev vaid 30 minutit trenni tehes võib elada kauem ja tervislikumalt.

Naised-emad-tütred: julgustage mehi oma elus! Füüsilise tegevuse eelised tervisele on ulatuslikud, kuid paljudel meestel on raske end iseseisvalt motiveerida. Selle asemel, et lihtsalt käskida mehel trenni minna ja siis loota, et ta seda teeb, minge hoopis temaga koos.

3. Ennetus

Regulaarses arstlikus kontrollis käimine võib aidata leida väiksed probleemid enne, kui neist saavad suured probleemid. Käige igal aastal kontrollis. Enamik asju on ennetatavad.

4. Lõpeta ebatervislikud tegevused

Näiteks suitsetamine põhjustab vähki, südamehaigusi, insulti ja probleeme intiimelus.

5. Vaimne tervis

Elu võib muutuda raskeks ka väliselt kõige võimekamal mehel ja vaimse tervise spetsialistiga asjade läbimõtlemine võib siinkohal aidata.

Naised-emad-tütred: andke neile teada, et hoolite! Üks põhjus, miks mehed oma tervist eiravad, on see, et nad on liiga hõivatud kõigi teiste eest hoolitsemisega. Mida nad aga ei mõista, on see, et kui nad varakult surevad, teevad nad haiget just neile inimestele, kelle kaitsmiseks nad on nii palju vaeva näinud.

Hoolime meestest oma elus!