< Tagasi
Treener soovitab

Treener soovitab

Kuidas oma eesmärgid päriselt ellu viia?

13.01.2021

Uus aasta on jälle alanud ning paljude jaoks tähendab see lubaduste andmist, et eesolev aasta tuleks veelgi parem ja produktiivsem. Kas teadsid, et umbes 80% uusaastalubadustest jäetakse 4–5 nädala jooksul sinnapaika? Seepärast on parem seada realistlikke eesmärke lühemate perioodide peale. Aga mida teha, et seatud eesmärgid ikkagi saavutada?

Kuidas oma eesmärgid päriselt ellu viia?

1. Lisaks eesmärgi kirja panemisele võta aega, et mõelda, miks tahad midagi muuta. Kujuta ette, kuidas sinu elu muutuks, kui eesmärgi saavutaksid? Ja pane see kirja!

2. Veendu, et eesmärgid oleksid saavutatavad. Lisaks on mõistlik need seada lühemate etappide peale – nii vähendad ohtu, et juba jaanuari lõpus eesmärkidele käega lööd.

3. Paljud uusaastalubadused on seotud spordi ja tervisega. Sellisel juhul on aga vajalik teha selgeks oma stardipositsioon. Kunagi pole hilja alustada, aga kasulik on tervisel silm peal hoida ja olla kursis oma tervisenäitajatega.

4. Alusta mõõdukalt! On tõestatud, et juba ainult 30-minutiline liikumine päevas aitab vähendada stressi ja depressiooni, tõstab enesehinnangut, parandab mälu ja leevendab südamehaiguste riski. Regulaarsel treenimisel on lõputult kasutegureid! Kui Sa ei tea, kust alustada, tutvu meie video- ja välitreeningutega või võta ühendust meie personaaltreeneriga (vaata Tondi, Rotermanni ja Viimsi treenereid).

5. Eelista tasakaalustatud toitumist, mitte lühiajalisi dieete. Kui sinu eesmärkide hulka kuulub kaalu langetamine, ära söö rohkem, kui su organism vajab ja ära kulutab. Selleks, et kaal langeks, peab keha kulutama rohkem energiat kui toiduga saab. Püsiva muutuse saavutad siis, kui võtad aluseks tasakaalustatud toitumise põhimõtted.

6. Alusta pisikestest harjumustest, aga ole nendes järjepidev. Kui see juba hästi välja tuleb, hakka väikeste sammude kaupa tõstma väljakutse raskusastet.

7. Jälgi oma eesmärke. Vaata korra nädalas üle, mida oled teinud, et oma eesmärkidele lähemale jõuda. Kas saaksid või peaksid tegema rohkem? Kui mõni eesmärk on selline, mida kipud kergesti unustama, pane meeldetuletused oma telefoni, arvutisse!

Eesmärkide seadmine ja nendega sammu pidamine võtab vaeva. Tulemusi nähes oled tänulik, et alustasid ning soov jätkata on veelgi suurem!

Kõik postitused