< Tagasi
Treener soovitab

Treener soovitab

Kuidas treenida ja leida motivatsiooni kui spordiklubi on suletud?

22.03.2021

Meil kõigil on vaja toetust ja inspiratsiooni, et enda eest parimal moel hoolitseda. Tänane elu siin maailmas pakub väljakutseid – kogu aeg seisame silmitsi olukordadega, mida pole varem olnud. Tervisetreener, personaaltreener ja toitumisnõustaja Monica Lauri jagab oma mõtteid ja ideid, kuidas treenida ja leida treeninguteks motivatsiooni kui spordiklubi on suletud.

Vali positiivne vaatenurk

Võime vaadelda kõike negatiivselt – kui spordiklubi uksed on kinni, siis kaob ära koht, kus liikumine ja treenimine on lihtne – enam ei ole treenereid juhendamas ega seadmeid, mille peal treenida. Hetkega kaob ära trennis käimise rutiin ja päevad täituvad teiste tegevustega.

Samas saame vaadelda kõike positiivselt ja küsida endalt – kui spordiklubisse enam trenni tegema ei saa, siis missugused võimalused veel on? Ongi põnev, sest keha ja vaim on harjunud trenni tegema ja nüüd saab siis spordiklubis õpitud teadmisi ja oskusi ise kasutada. Võib olla meenub jutt, mida treener rääkis nn omatreeningutest – harjutusi tehes tunnetan targalt, mida minu keha vajab ja kuidas ta ennast päriselt tunneb.

Meil kõigil on siia sündides kaasa antud ainult üks kohustus – see on iseenda eest parimal moel hoolitsemine! Olla iseenda vastu hea! Kui ma seda olen, siis ma ei lõpeta treenimist sellepärast, et spordiklubisse ajutiselt ei saa. Ei oota päeva, millal uksed lahti tehakse, et alles siis tavapärase treeningrutiini juurde tagasi pöörduda. Kui ma olen iseenda vastu hea, hoolin endast ja oma kehast, siis ma jätkan treenimist justkui midagi ei oleks muutunud. Loon endale uued võimalused, olen avatud ja leian enda jaoks uued liikumisvõimalused.

Regulaarse liikumise tähtsus

Tuletan endale meelde, et regulaarne liikumine/treenimine on oluline, see on oluline eelkõige minu tervise, mitte lihtsalt trennis käimise pärast. Kas mitte tervisest ei räägita viimasel ajal väga palju, et immuunsüsteem peab olema tugev, et inimene võiks olla reibas ja heas positiivses energias, sest nii ei ole ta ka viirustele vastuvõtlik? Praegu on taipamiste aeg – regulaarselt treenides/liikudes on inimese üldine tervis tugevam, tema süda, lihased, luustik ja hormonaalsüsteem paremas vormis. Trenni ei pea tegema mitte välimuse, vaid tervise pärast – regulaarselt treeniv inimene ei jää nii kergesti haigeks ega vanane kiiresti!

Treenimisvõimalused ajal, kui spordiklubisse ei saa

1. Kohe on kevad käes ja ilmad lähevad järjest ilusamaks – kevadine aeg kosutab oma kasvava tärkava energiaga alati, tuleb ainult õue liikuma minna.
Väike meeldetuletus – liigesed ei talu pikkadel harjutusseeriatel miinuskraade, nii et külmema ilmaga pane rohkem rõhku tempokõnnile.

2. Treenerid, kes igapäevaselt spordiklubis tööl käivad, on endiselt olemas ja juhendamas – saad osaleda nii rühma-, kui personaaltreeningus kas õues või veebi vahendusel.
Väike koputus südamele – treenerite jaoks tähendab spordiklubi sulgemine seda, et tema töökoht on suletud. Tal on kindlasti ülihea meel, kui tal ka väljapool klubi tööd jätkub. Praegu on esimene personaaltreening soodushinnaga, vaata kampaanias osalevaid treenereid ja võta ühendust!

3. Kodused treeningud on alati populaarsed olnud. Seda eelkõige sellepärast, et kodus jõuad treenida alati – isegi oma kõige kiirematel eluperioodidel. Kas pole tore, et just praegu pakub maailm kõige paremat toetust, et õppida kodus treenima. Spordiklubi hoolitseb sinu eest ja pakub veebitrenne, personaaltreenerid on valmis juhendama ja nõu andma – loo ainult ühendus ja kõik tuleb veebi kaudu sinuni.

Inimesed, kelles on uudishimu ja soov uusi asju vastu võtta, kohanevad kõigega kergemini, on edukamad ja jätkusuutlikumad. Võttes põnevusega vastu uusi võimalusi tegutsemiseks ja treenimiseks, elame heas enesetundes ja rahulolus. Igasuguseid olukordi saab muuta, kasvõi selle läbi, et me muudame oma suhtumist olukorda. Suudame nautida oma elu ka siis, kui tavapärased võimalused on piiratud ja elada tuleb teistmoodi, kui harjunud oleme.

Soovin kõigile julgust ja pealehakkamist leidmaks parimaid võimalusi, kuidas ikka ja alati valida see, mida keha ja vaim vajavad!

Kõik postitused