< Tagasi
Treener soovitab

Treener soovitab

Kuidas valvetreener Sind aidata saab?

10.05.2021

Kui soovid alustada treeningutega ja tunned ennast jõusaalis ebakindlalt, siis valvetreener aitab sind. Kindlatel aegadel liigub meie jõusaalis ringi valvetreener ehk vaba treener, kelle käest on kõikidel külastajatel võimalus treeningute kohta nõu küsida. Marcus Lauri selgitab, kes on valvetreener ja kuidas ta sind aidata saab.

Meeldiv treeningkeskkond

Valvetreeneri põhitööks on jõusaalis hea treeningkeskkonna loomine ja selleks on tal erinevad tööülesanded.  Üheks treeneri ülesandeks on näiteks saalis distsipliini jälgimine, et külastajad kannaksid sobivaid riideid, kasutaksid vahendeid eesmärgile vastavalt, puhastaksid seadmeid ning arvestaksid kaastreenijatega.

Treeningvahendite ja saali korrashoid

Samuti jälgib valvetreener, et jõusaalis kasutatavad masinad ja muud treeningvahendid oleksid puhtad ja terved ning vajadusel märgistab hooldust vajavad vahendid. Kui katkine, kulunud või must treeningvahend on treenerile märkamata jäänud, oleks suureks abiks, kui klient sellest märku annab. Siis saab valvetreener organiseerida kiiremini selle treeningvahendi korda tegemise. Lisaks korrastab ta vabade raskuste alasid ning vajadusel tagastab raskused ja muud vahendid omadele kohtadele. Praegusel ajal pöörab valvetreener veelgi enam tähelepanu seadmete ja treeningvahendite desinfitseerimisele ning tuletab ka treenijatele meelde, et enne ja pärast kasutamist on vajalik treeningseadmed ja -vahendid puhastada.

Abiks nii algajale kui edasijõudnule

Valvetreenerilt võivad kasu saada nii algajad kui ka edasijõuadnud treenijad.  Treenijad, kes ei tunne end jõusaalis veel kindlalt, saavad valvetreenerilt nõu küsida masinate kasutamise, treeningplaani ning harjutuste tehnika kohta. Edasijõudnud treenijad saavad valvetreenerit kasutada kui peeglina, mis annab tagasisidet ehk on abiks harjutuste tehnika lihvimisel. Suurte raskustega treenijal on võimalus valvetreener endale julgestama kutsuda, siis ei pea kaastreenija treeningut sellega segama. Valvetreenerilt saab alati küsida ka alternatiivseid harjutusi erinevate lihasgruppide treenimiseks ja õppida uusi harjutusi. Samuti saab temalt paluda kehakoostise mõõtmist, mida on soovitatav teha enne treeninguga alustamist – nii on tulemused kõige täpsemad.

Valvetreener sekkub ise siis, kui märkab jõusaalis treenijal tervist kahjustavat ja ebakorrektse tehnikaga harjutuse sooritamist.

Pöördu julgelt jõusaali valvetreeneri poole!
Golden Clubi valvetreenerite saaliajad leiad rühmatreeningute plaanist.

Kõik postitused