< Tagasi
Mihkel Raua Fitnessblogi

Mihkel Raua Fitnessblogi

Mees nagu WC-uks

18.06.2019

Mihkel Raud

Oled Sa kunagi vastassoo kempsu sisenenud? Lihtsalt seetõttu, et ei saanud uksele kinnitatud tähisest aru? Minuga juhtub seda pidevalt. Umbes korra kuus põhjustan ma mõnes naistekäimlas paanika, sest olen uksepealset märki valesti lugenud. Astun tuima näoga sisse, kukun püksilukku avama ning saan alles seejärel aru, et olen valesse kohta sattunud.

Miks? Sest sugusid tähistavad sümbolid on WC-ustel arusaamatuks disainitud. Vanasti oli lihtne: naised sisenesid klosetti, mille uksel oli püramiid, mehed toimetasid aga tagurpidi püramiidi taga. Nüüd on maailm puhta hukas ja WC-uksesildid koos sellega.

Reeglina topitakse kemspuustele loomade pilte, justkui peaksin ma teadma, mis soost üks või teine loom on. Heakene küll, kana ja kuke vahel suudan isegi mina peale mõningast süvenemist vahet teha (kuigi liiga põhjalikuks analüüsiks pole mul asjale minnes tavaliselt aega). Aga kust peaksin ma teadma, milline näeb välja isane ämblikkrabi ja mille poolest ta oma emasest paarilisest erineb? Või kuidas tuvastada roosa-harjasvöölase sugu, eriti kui selle on mõni kunstihariduseta baaritöötaja joonistanud?

Ja loomulikult jumaldavad WC-disainerid tähe- ja märgikombinatsioone. Kõik need X-id ja Y-id ja nende omavahelised kombinatsioonid. Kord oleks mu põis plahvatanud, sest seisin tõeliselt krüptilise valiku ees: kas minna sisse uksest, millelele oli kirjutatud „BLA”, või uksest, millel ilutses „BLA-BLA-BLA-BLA-BLA-BLA”. Mis pagana mõttemänge ma pissihäda kinni hoides mängima pean? Lõin käega ja valisin instinktiivselt vetsu, mille sissepääsu ehtis „BLA-BLA-BLA-BLA-BLA-BLA”. Valesti tegin. „BLA-BLA-BLA-BLA-BLA-BLA” tähendab nimelt ohtrat lobisemist ja seda teevad ju ainult naised! Või vähemasti näis nii arvavat disainer, kes peldikud jutuvada pikkuse põhjal teineteisest eraldas.

Miks ma sellest Golden Clubi blogis kirjutan? Siin on ju igal uksel (peaaegu) arusaadavalt kirjas, mis selle taga inimest ootab? Kõik õige. Küll aga on trenni minnes võimalik ise WC-uksetähiseks muutuda.

Asi selles, et mulle ei meeldi jalgu treenida. Küllap seetõttu, et jalatreening on kõige raskem. Kangiga kükitamine ja sangpommiga etteastumine on nii kurnavad, et lihtsam on neist üldse loobuda. Küll ellips või kerge jooks mu koibade eest hoolitsevad, petan end uitmõttega ning keskendun ainult ülakehale. Keskendun seda intensiivsemalt, et jalatreeninguks mõeldud päevad saab nüüd täiendavalt triitsepsile pühendada.

Ja just täpselt nii üks mees tagurpidi püramiidiks ehk WC uksetähiseks muutubki. Õlad lähevad laiaks, jalad on aga tikud edasi. Ning ühel päeval võib mõni hajameelsem vennike sind kemspuukseks pidama hakata. Pole vaja mõttemänge mängida ega midagi.

Foto: Karen Härms