< Tagasi
Treener soovitab

Treener soovitab

Personaaltreener Kadi Hunt: “Eilin on saanud tugevamaks nii füüsiliselt kui vaimselt”

16.08.2019

Eilinit treenib Golden Club Rotermanni personaaltreener Kadi Hunt, kes on ka ise lapsena meeletute seljavaludega võidelnud ning seeläbi treeneriametini jõudnud. Kadi teab, mida hea treening inimese ja tema elukvaliteediga teha suudab ning usub, et oma vaimu ja füüsise eest peab igapäevaselt hoolt kandma.

Kuidas kirjeldab Eilinit tema personaaltreener Kadi Hunt?

Eilin on äärmiselt tahtejõuline inimene, kes teeb oma eesmärgi saavutamiseks kõik, mis võimalik. Ta läheb läbi tule ja vee kui vaja, endal naeratus näol ja silmis kindel pilk. Eilin on minu jaoks väga inspireeriv, sest selliseid meelekindlaid inimesi ei kohta just väga tihti.

Meie esimene trenn ja Eilini treeningplaan

Meie esimene trenn oli nagu ikka – teineteisega tutvumine ja aru saamine, kas meievaheline koostöö klapib. Mäletan, et mõtlesin esimeses trennis korraks, et ta on mulle korralik väljakutse. Ka tavaline keharaskusega kükk oli Eilini jaoks raske tema meeletute seljavalude tõttu (muudest harjutustest rääkimata). Aga kuna minu eesmärk treenerina ongi teist inimest aidata ja talle paremat elukvaliteeti pakkuda, siis kordagi ei käinud peast läbi mõtet, et peaksin ta mujale suunama. Pigem oli ja endiselt on Eilin mulle endale põnevaks väljakutseks, sest tema terviseprobleemi tõttu pean siiani olema trennides loominguline ja leidma viise/harjutusi, mis talle sobiksid.

Eilini treeningplaani koostamisel alustasin sellest, et tegin kindlaks, mida ta üldse teha saab. Kuna tema treeningkogemus oli väga vähene, siis alustasime keharaskusega baasharjutustest 2x nädalas. Sinna juurde kindlasti võimaluse piires liikuvuse parandamiseks mõeldud abiharjutused. Eilin oli väga tubli ja võttis kõik minu soovitused ilusti vastu ning järgis neid. Selliste inimestega on hea koostööd teha, kes kuulavad ja panevad vajaliku info ka kõrva taha!

Suured edusammud vaid poole aastaga

Meeldejäävaid hetki on olnud palju, aga tooksin välja neist paar eredamat. Mainisin, et minu juurde tulles ei saanud Eilin korralikult tavalist kükkigi teha oma seljavalude tõttu. Umbes pool aastat pärast treeningutega alustamist tegi ta mul kastile hüppeid, mis ületas igasugused algsed ootused. Sama lugu oli plangu ja kätekõverdustega. Kui Eilin paar kuud tagasi esimest korda ilusad 20 kätekõverdust ära tegi, olid emotsioonid ülevad küll!

Aga kõige meeliülendavam hetk oli see, kui ta esimest korda jooksis lindi peal. See oli üle 15 aasta esimene kord kui ta joosta sai. Rõõmupisaraid sai valatud nii treeneri kui treenitava poolt, vot nii võimas oli see tunne! Eks rõõmupisaraid on Eilinil ette tulnud teisteski trennides ja minu kui treeneri jaoks on need sõnuseletamatult ilusad hetked!

Regulaarne treening ja paranenud elukvaliteet

Kõige uhkem olen selle üle, et Eilin käib ikka veel trennis ja koos seame veel kõrgemaid eesmärke kui kunagi varem. Eilini lugu ei lõppenud kaalulangetusega. Mul on äärmiselt hea meel, et tal on tekkinud tahe regulaarselt trenni teha ja oma keha proovile panna asjades, mida ta ei ole suutnud varem teha. See pilk tema silmis kui ta pingutab ja millegagi hakkama saab, on lihtsalt nii võimas!

Ja ma ei kasutaks siinkohal üldsegi sõna “uhke”, sest kogu siiani saavutatu põhineb väga heal koostööl, minul üksi ei ole millegi üle uhke olla. Mõlema ühise pingutuse tagajärjel on Eilini elukvaliteet paranenud ja enesehinnang märgatavalt tõusnud.

Tugevamaks nii füüsiliselt kui vaimselt

Kõige suurem muutus on kindlasti kõiges selles, mida Eilin nüüd teha suudab. Mängleva kergusega lammutab ta köitega ja tõstab suuri raskusi. Ta on saanud tugevamaks nii füüsiliselt kui vaimselt. Kindlasti õhkub temast nüüd palju rohkem enesekindlust kui varem. Hea näide: kui alguses kandis Eilin trennis ainult suuri lohvakaid särke, siis nüüd on need asendunud tema treenitud keha vormivate liibuvate pluusidega ja ta lubab endast piltigi teha! Eks selle vaimse poolega tuleb veel vaeva näha, et ta hakkaks ise ka uskuma kui hea ta välja näeb, aga selle nimel me tööd teemegi, et saada veel tugevamaks nii vaimselt kui füüsiliselt!

Kõik postitused