< Tagasi
Treener soovitab

Treener soovitab

Tervislik eluviis on parim immuunsüsteemi toetaja!

18.11.2020

Immuunsüsteem on äärmiselt keerukas kompleks, mis hõlmab endas elundeid, molekule, makrofaage, lümfotsüüte. Kõik nad osalevad immuunvastuse aktivatsioonil, mille eesmärk on hävitada ja pidurdada haigustekitajate levikut. Immuunsüsteemi otseselt parandada ei saa, küll aga saame seda toetada, valides oma ellu kõik selle, mis teeb head nii kehale kui ka vaimule. Siinkohal tuletab personaaltreener ja toitumisnõustaja Monica Lauri meelde mõned põhiasjad, mis aitavad inimesel olla terve ja heas energias.

Kuula oma keha

Ela ärksameelselt ehk ole tähelepanelik oma kehaliste tundmuste, seisundite, kujutluste ja mõtete suhtes – ainult selliselt saad teadlikuks oma vajadustest ja oskad igas olukorras valida iseenda jaoks parima.

Tervislik toit

Väärtusta oma keha ja toida teda kvaliteetse tervisliku toiduga. Leia enda jaoks õige mõõt nende toitude ja jookide osas, mis pakuvad kehale üheaegselt nii naudinguid kui ka toksiine (alkohol, maiustused, raskesti seeditavad toidud).

Purgist võetavad toidulisandid ei asenda kunagi kvaliteetset toitu. Samas vitamiinivaesemal ajal võiks lisaks tarbida toiduaineid, mis turgutavad ja vajadusel toetavad viirustega võitlemist.

Väike kosutav nipp – tarbi iga päev 2-3 spl mee-ingveri-sidruni moosi. Mesi omab bakterite-, viiruste- ja seentevastast toimet, selles on palju antioksüdante, seedimist soodustavaid kasulikke ensüüme ja mikroelemente. Sidrunis on rohkelt C-vitamiini ja antioksüdante. Ingver toetab seedimist ja mõjub lausa loodusravimina ka siis, kui juba külmetushaigus käes.

Võta võrdses koguses mett, ingverit ja sidrunit, blenderda see moosiks ja “maiusta” kasvõi küpsisega.

Piisav puhkus

Paku oma kehale puhkust – unetundide pikkus ja kvaliteet tagab Sulle tervise ja jätkusuutlikkuse.

Liigu ja tee trenni

Õues tegutsemiseks ei ole ole halba ilma, vaid on mittesobilik riietus! Aega on alati kõigeks selleks, mida Sina päriselt teha soovid ja valid – seal kus on tähelepanu, on energia! Kui midagi ei oska, siis küsi abi – selleks ju spetsialistid on!

Tunne rõõmu

Vaatle iseennast ja tunneta, kas Sinu sees on olemise rõõmu ja kergust. Inimene võib päeva jooksul mõelda kuni 70 000 mõtet ning nendel on suur mõju- tasub valida positiivne suhtumine iseendasse ja maailma!

Vabane stressist ja ärevusest

Immuunsüsteem on tugevasti seotud ka när­vi­süs­teemi ja hor­mo­naalsüs­teemiga – stress ja ärevus on need faktorid, mis mõjutavad immuunsüsteemi rohkem, kui me tahaksime.
Kannatust ja masendust põhjustab rahulolematus tegelikkusega, me ei taha aktsepteerida seda, mis on.

Millega sa oma elus rahul ei ole, kuidas sa sellesse olukorda sattusid? Kui saame teadlikuks olukorrast, kus oleme, saame otsustada, mida sellega teha. Võibolla on lahenduseks olukorra muutmine, sellest olukorrast lahkumine või hoopis teeme seda, mis alati võimalik – muudame oma suhtumist sellesse olukorda.

Hoolitse enda eest parimal moel ja naudi sügist!

Kõik postitused