Silja Ruus

Silja poolt juhendatavad treeningud:
Zumba Fitness

Silja kvalifikatsioon:

  • Zumba Fitness treeneri litsents Norras Monika Lejmani juhendamisel

Tantsimisel on väga oluline roll minu elus ning ise nimetan end tantsu entusiastiks. Olen tantsimisega tegelenud alates kaheksandast eluaastast õppides tundma erinevaid tantsustiile. Treeneri ameti juures meeldib mulle oma kogetud teadmiste edasi andmine teistele.

Minu teine eriala on tegevusteraapia, mis on samuti seotud liikumisega. Neuroloogia valdkonnas on vaja teha koos patsiendiga füüsilisi harjutusi, et toetada teda raskest haigusest paranemisel.

Tantsu õpetamise kogemus kuulub mul kõige enam rahvatantsu valdkonda, kuid alati samal ajal olen end täiendanud hobikorras ladina tantsudega, osaledes näiteks Kuuba salsa festivalil, külastades reisides ladina tantsuklubisid ja võttes kohaliku treeneri käe all eratunde. Avastasin enda jaoks Zumba Fitnessi, kuhu ühte tundi olid põimitud mitmed ladina stiilid, mis mulle huvi pakkusid. Otsides ise elus mitmekesisust, avastasin, et Zumba sobib just ideaalselt minu väärtuste ja huvidega. Seega tundus järgmine loogiline samm omandada Zumba treeneri litsentsi ning hakata treeneriks.

Olen mitmete aastate jooksul omandanud praktilisi ning teoreetilisi teadmisi erinevatest ladina tantsudest. Kõige enam armastan Kuuba salsat ning bachatat. Samuti on mulle südamelähedased tantsustiilid nagu kizomba, jive, cha-cha ning samba. Zumba treeneriks õppides sain tutvust teha cumbia, reggaeton ning merenguega, mida kasutan enda tantsukavas.

Olen alati naljatledes end nimetanud kinesteetilise õpistiiliga inimeseks, kes omandab teadmisi läbi liikumise. Peale tantsusammude õppimise sai kodus süvenemist nõudvaid õppeained nagu ajalugu samuti selgeks toas ringi liikudes ning loetud kõvahäälselt korrates.

Zumbaga regulaarselt tegeledes aitab see hoida nooruslikku sära, anda päevaks positiivse energia, ergutada mõttetööd, muuta tegusemaks ning saavutada parem figuur. Zumba Fitness sobib kõikidele, kes tunnevad huvi tantsulise liikumise vastu. Tund on üles ehitatud väga lihtsatele sammudele, mis on kõigile jõukohased.

Tule Zumba tundi ja Sa hakkad märkama, kuidas tunnist saadud hea energia kandub Sinu igapäeva ellu.