27. mai
Blogi
Fitness
10 põhjust miks mitte suvel treeninguid katkestada

Suvi on ülimalt mõnus aeg – päike, soojad ilmad, puhkus, palju toredaid sündmusi, valged õhtud ning rohkem energiat. Samas on suvekuudega võimalik nullida kõik sügisel ja talvel saavutatud treeningtulemused. Seepärast ei tasu niisama puhkama jääda, vaid mõõdukalt ikka treenida ja liigutada. Golden Clubi treeningute juht Mirjam Lehismets annab nõu, kuidas suvel treenida ja miks olla järjepidev.

Päike ja rand ei ole põhjused otsimaks sügisel vabandusi, miks suvel ei olnud aega trenni teha. Kunagi ei ole hilja alustada või jätkata hea vormi nimel. Ära unusta, et eesmärkide saavutamiseks on treening igal aastaajal elementaarne osa sinu päevast. Päike annab energiat, tule ja kasuta seda treeningutel!

10 põhjust miks mitte suvel treeninguid katkestada

 1. Järjepidev jõusaalis treenimine on üheks parimaks viisiks, kuidas saavutada esteetiline ning toonuses keha. Panusta suvel aega enda kehale ja avastad sügisel, et vorm on parem kui kevadel ja grillipidudest pole jälgegi.
 2. Kui lihastele anda veidi toonust, näed parem välja ka ujumisriietes.
 3. Pärast kolmenädalast pausi hakkavad jõunäitajad vähenema ja lihasmass kaduma. Seepärast on vajalik kehale ka suvel koormust anda, sest saavutatud tulemusi on kergem hoida kui sügisel nullist alustada.
 4. Kui suudad suvel treenida, on lihtsamast lihtsam sügisel jätkata. Lihtne, kas pole!
 5. Sa ei saa treeninguid ei ette ega tagantjärele teha. Jäi vahele, siis jäi. Tähtis on aga rutiini järgmisest trennist jätkata ja mitte kõigele käega lüüa ühe tegemata trenni pärast.
 6. Kui siiski tunned, et sa ei suuda olla järjepidev ning ei leia endas piisavalt motivatsiooni, on mõistlik pöörduda personaaltreeneri poole, kelle abiga saad teadlikumaks nii treenimisest, oma kehast kui ka toitumisest.
 7. Regulaarne treening võib olla suurepärane vahend vaimse tervise toetamiseks. Treening vabastab õnnehormoone, mis aitavad leevendada stressi, ärevust ja depressiooni ning tagavad positiivse meeleolu kogu päeva vältel.
 8. Treening on hea koht, kus kohtuda uute inimestega või veeta aega olemasolevate sõpradega, olgu selleks siis ühised jooksud, rühmatreeningud või sportlikud väljakutsed.
 9. Suvi on täis erinevaid sündmusi ja tegevusi nagu rannapiknikud, matkad, jalgrattasõidud ja palju muud. Heas vormis olles on sul rohkem energiat ja jaksu nende sündmuste nautimiseks ning tunned end enesekindlamalt ja mugavamalt oma kehas.
 10. Kui sul on pikemaajalised treeningueesmärgid, nagu näiteks maratoniks või võistlusteks valmistumine, siis on oluline jätkata treeninguid ka suvel. Seetõttu ära kaota oma treeningurütmi ega eesmärke ning suudad säilitada oma progressi ja saavutad soovitud tulemused.

Loodan, et need 10 põhjust miks mitte suvel treeninguid katkestada aitavad sul järje peal püsida. Kui tunned, et suvel on raske treenimiseks motivatsiooni leida ja trenn ei taha kohe üldse päevakavasse mahtuda, siis on ka selle jaoks mõned kasulikud nõuanded. Väike puhkus on muidugi väga kasulik, aga liiga kauaks ei tohiks puhkama jääda.

Nõuanded suvisteks treeninguteks ja motivatsiooni leidmiseks

 1. Kui päevaplaan on tihe, siis tõuse tunnike varem ja tee virgutav treening päeva esimese tegevusena kohe ära. Nii on treening juba hommikul tehtud, enesetunne hea ja edukas päev garanteeritud!
 2. Leia treening, mida sa tõeliselt naudid. Kui soovid sooja päikest ja värsket õhku, treeni õues. Kui aga palavus ja lämbe õhk on sinu jaoks pigem kurnavad, tule spordiklubisse kus on piisavalt jahe.
 3. Kui veedad palju aega suvilas ja spordiklubi jääb kaugeks, saad vähendada treeningute kordi nädalas, aga tõsta nende mahtu või intensiivsust. Samuti saab väga edukalt treenida koduste vahenditega näiteks videotreeningu järgi.
 4. Lepi sõbra või pereliikmega kokku, et treenite koos. Nii on palju lihtsam teineteist motiveerida ja treeningharjumus luua.
 5. Paarinädalane treeningpaus on täiesti normaalne. Organismil on vaja puhkust, kuid oluline on jälgida, et puhkusenädalatest ei saaks kuud ning pärast 1-2nädalast pausi treeningute juurde tagasi tuleksid.
 6. Järjepidevus treeningutes tähendab ka järjepidevust tervislikus ja mitmekülgses toitumises. Seetõttu tuleks jälgida, et võid kõike süüa, kuid sobilikes kogustes.

Kokkuvõttes, suvel treenimine pakub palju rohkem kui lihtsalt füüsilise vormi säilitamist. Suvel treenimine toetab vaimset tervist, aitab luua uusi suhteid, võimaldab nautida suvist ilma ja ettevõtmisi ning tagab, et suudad säilitada oma treeningeesmärgid ja arengu ka pikemas perspektiivis. Seega ära lase suvel ennast käest!

Suvekuudel saad Golden Clubis treenida lepinguvaba kuukaardiga, mis on soodushinnaga 72€!