Nautimuse tenniseturniir Viimsis 11.10
Registreerimine avatud
23. mai
Blogi
Fitness
3 põhjust miks suvel treeningutega jätkata
3 põhjust miks suvel treeningutega jätkata

Suve tulekuga jäävad spordiklubide jõusaalid ja rühmatreeningute stuudiod hõredamaks. Peamiseks põhjuseks “treenin suvel õues” või “ei ole aega siseruumides sportida”. Muidugi on suvel mõnus õues liikuda – päikest on meie laiuskraadidel näha tänamatult vähe ning iga hetk päikesepaistet tuleks ära kasutada. Samas võivad soojad ilmad, väliüritused, grilliõhtud ja terrassipeod teha karuteene Sinu vormile. Siinkohal toob meie treeningute juht Janika Koch-Mäe välja 3 põhjust miks suvel treeningutega jätkata.

1. Keha vajab regulaarsust ja rutiini

Meie keha vajab regulaarsust ja rutiini – see kehtib nii liikumise, toitumise kui ka une kohta. Selleks, et oleksime elujõulisemad, energilisemad ja tahet täis, on vaja regulaarselt treenida ning meie keha vajab mõlemat: nii aeroobset kui ka lihastreeningut. Aeroobne treening on vajalik eeskätt südamele, et üldine hapnikutarbimisvõime oleks hea ning aeroobne vastupidavus eeskujulik. Lihastreeningut vajab aga meie lihaskond, et saada hea lihastoonus, rüht, jõudlus ja lihasvastupidavus. Lihastreening toetab meie igapäevast elu – jaksame tõsta ja tassida raskeid asju ning väldime erinevaid vigastusi. Meie organism tunneb end kõige paremini homöostaasi ehk kehasisese tasakaalu seisundis – ka regulaarne treening on üks komponent sellest tasakaalust.

2. Säilitad saavutatud vormi ja väldid märkamatut kehakaalu tõusu

Jäätis, grillipeod, kohvikud  ja väliüritused käivad suvega kaasas. Ja muidugi meie vaim vajabki vaheldust, rutiinist väljatulekut ja toredaid hetki, kuid kõik need toredad asjad ja tegevused võivad märkamatult tõsta ka meie kehakaalu, kuna treeningute katkestamise tõttu on energiakulu märksa madalam. Suve lõpus võid avastada, et teksapükste nööp ei lähe enam kinni või seelik ei istu seljas nii nagu vanasti. Seetõttu oleks mõistlik regulaarseid treeninguid jätkata ka suvel – siis ei pea sügisel kurvastama. Kui tead, et õhtul on mõni grillipidu või väliüritus ees, siis saad mugavalt treeningu hommikul ära teha. Leia endale sobiv hommikune rühmatreening või tule hoopis jõusaali. Nii on treening päeva esimeses pooles tehtud, tuju hea ja võib rõõmsalt ülejäänud tegevusi nautida.

3. Pikalt treeningpausilt naasmine on vaevaline

Pikemalt treeningpausilt on esialgu üsna vaevaline naasta – harjutuste tehnika ja lihastunnetus on ununenud, harjutused tunduvad esialgu rasked ning koormustega tuleks veidi alla tulla. Samuti jäävad esimestel nädalatel lihased haigeks, kuna keha on koormusega kohanemas. Järjepidevalt treenides on treeningus saadav pingutus nauditav ning kehas on piisavalt jõudu ja energiat – samuti avastad, kuidas hantlid jäävad järjest kergemaks ning kangile saad raskust lisada.

Suvi on aeg, mida paljud meist pikisilmi ootavad. Veeda rohkelt aega värskes õhus – lase päikesel põski paitada, suple meres, kõnni paljajalu ja naudi päikeseloojangu jalutuskäike – märka ilu enda ümber ja tunneta seda kõikide meeltega. Samas ära unusta ka regulaarseid treeninguid – Sinu keha tänab Sind!