22. august
Blogi
Fitness
3 rühmatreeningut mida iga jõusaalihunt külastada võiks
3 rühmatreeningut mida iga jõusaalihunt külastada võiks

Jõutreeningute positiivsed kasutegurid, eelised ja vajalikkus kogenud jõusaalis käija jaoks tutvustamist ei vaja, kuid lisaks avaratele ja professionaalse varustusega jõusaalidele pakub Golden Club oma klubides ka mitmekülgset rühmatreeningute valikut. Siinkohal soovitabki treeningute juht Janika Koch-Mäe 3 rühmatreeningut mida iga jõusaalihunt külastada võiks, et pakkuda kehale mitmekülgset treeningut ja arendada neid tugevusi ja omadusi, millest jõusaalis võib vajaka jääda.

Rock’n’Core ja BodyInterval

Mõlemad treeningud on ülesehituselt lihasvastupidavustreeningud, kuhu on sisse pikitud aeroobset intervalltreeningut. Intervalltreeningu käigus tõstetakse südame löögisagedust tavapärasest veidi kõrgemaks, mistõttu arendab treening hästi aeroobset vastupidavust ja annab mõnusa koormuse südamele. Kui oled märganud, et treppidest üles liikuda või bussi peale joosta on raske, siis just aeroobset intervalltreeningut oleks mõistlik oma treeningplaani korra nädalas lisada. Samuti on teada-tuntud tõde, et intervalltreeningul on ka pikem “järelpõlemisefekt”.

Core&Tone, KõhuEri ja Kõht/Selg/Tuhar

Kuna kerelihaste treenimine jääb tavapäraselt treeningu lõppu, võib see teinekord aja või energia nappuse tõttu olla poolik või üldse ära jääda. Samuti võib probleemiks olla harjutuste ühekülgsus. Core&Tone, KõhuEri ning Kõht/Selg/Tuhar treeningutes on põhirõhk kerelihaste treenimisel – tunnid sisaldavad erinevate vahenditega tehtavaid kõhu-, selja- ja külgmiste kerelihaste harjutusi, mis annavad kere keskosale korraliku koormuse. Erinevad tasakaalu sisaldavad kerelihaste harjutused parandavad lisaks ka koordinatsiooni, lihastunnetust, tasakaalu ning väikeste stabiliseerivate lihaste jõudlust.

Keha ja meele treeningud

Kui jõutreening saalis tugevdab meie lihaskonda ja annab mõnusa lihastoonuse, siis keha ja meele treeningud (Yoga, Pilates, BodyBalance, Stretching, Balance & Mobility jne) annavad meile juurde liikuvust, parandavad koordinatsiooni ja tasakaalu ning lihaste venivust ja elastsust. Tunnid parandavad painduvust ja liikuvusulatust, samuti paraneb lihastes verevarustus ning taastumine. Keha ja meele treeningud on väga head pingeleevendajad stressirohkel perioodil – rahuliku muusika ja tempo saatel tehtavad tunnid on mõnus võimalus igapäeva muredest hetkeks välja tulla ning keskendud iseendale.

Kui oled muidu jõusaalis treenija, loodame, et said siit postitusest natuke motivatsiooni juurde, miks külastada vahelduseks mõnda rühmatreeningut. Vaata tunniplaani ja pane ennast treeningusse kirja!