9. märts
Blogi
Fitness
5 põhjust miks rühmatreeningus käia

Oled mõelnud, et tahaksid rohkem liikuda ja end füüsiliselt aktiivsena hoida, kuid üksi ei viitsi ja üldse on kuidagi raske kuskilt pihta hakata? Kui jah, siis rühmatreeningud on just see õige koht, kust alustada! Miks? Meie rühmatreeningute treener Jaanika Tammearu toob välja 5 põhjust miks rühmatreeningus käia.

1. Sobib kõigile

Rühmatreeningud sobivad kõigile, nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Sa ei pea kõike kohe oskama ja teadma! Professionaalsed treenerid märkavad tunnis kõiki osalejaid. Vajadusel parandavad nad harjutuse sooritust, et keegi endale liiga ei teeks, samas pakuvad ka erineva raskusega harjutusi, et kõik piisava koormuse saaksid. Nii on treening kõigile hea, tõhus ja mõnus!

2. Kindel aeg distsiplineerib

Rühmatreeningud on kindlaks määratud aegadel ning kindel päev ja aeg distsiplineerib. Saad koostada oma nädala või päeva graafiku juba nii, et treeningud on sinna märgitud, siis ei teki kergelt muid plaane või loobumismõtteid. Oled ju märkinud kalendrisse aja “iseenda jaoks”.

3. Sa ei ole üksi

Grupis treenimine motiveerib, paneb pingutama sama kõvasti kui treeningkaaslane kõrval või treener ees. Mitmekesi koos mööduvad tunnid ka palju kiiremini ja lõbusamalt, nii et üpriski tihti on täitsa uskumatu kui kiiresti üks korralik trenn tehtud sai.

4. Pea tühjaks

Rühmatreening on kindla ülesehitusega ja hea muusika saatel ettevalmistatud tund. See tähendab, et Sa saad mõneks hetkeks end muust maailmast täitsa välja lülitada. Ei pea ise mõtlema, millist harjutust teha ja kui palju, vaid saad keskenduda ainult iseendale ja oma füüsise parandamisele. Pärast on nii mõnus oma tegemiste juurde tagasi minna värske pea ja hea enesetundega.

5. Mitmekülgsed treeningud

Rühmatreeningute valik on lai, nii et igaüks saab sealt valida omale sobivad tunnid. Leidub nii rahulikke keha ja meele tunde, kus rõhk on rohkem painduvuse, liikuvuse, keretunnetamise parandamisel kui ka tempokaid tantsu või intervalltunde ning ka lihastreeningu nautijad leiavad oma.

Loodame, et need 5 põhjust miks rühmatreeningus käia on piisavad, et sind juba varsti saalis näha. Rühmatreeningus tekib imeline koostegemise sünergia – rohkem jõudu, energiat ja võimsalt positiivset emotsiooni. Nüüd pole enam midagi oodata, registreeri end tundi. Sind ootavad motiveeriv ja toetav treener, mitmekülgsed ning arendavad treeningud, hea muusika, suurepärane seltskond ja kes teab, äkki ka uued sõbrad!