Tennis by Hõrgutaja 4.04 Viimsis
Registreeri siin!
19. veebruar
Blogi
Fitness
Kuidas alustada treenimist pärast laste saamist?

Nagu öeldakse: “Lapsed on elu õied.” Aga, et seda “aiapidamist” korras hoida, tõsi ta on, tuleb näha üpriski palju vaeva. Kahe lapse ema ja personaaltreener Tatjana Jakovleva annab nõu, kuidas alustada treenimist pärast laste saamist.

Antud blogipostitus on mõeldud lugemiseks eelkõige lapse emale, küll aga on see väärt info ka kõigile teistele (lapse isale, naise partnerile, tugivõrgustikule)!

Laste sünnitamine on suur muutus nii naise kehale kui vaimule. Uued rutiinid, unepuudus ja stress muudavad igapäevaelu üsna keeruliseks. Aga just sel hetkel on oluline meeles pidada, et Sinu enda heaolu, nii vaimne kui füüsiline, on oluline mitte ainult sinu enda, vaid ka lapse jaoks. On tõestatud, et ema rahulolu ja tasakaal on otseselt seotud lapse enesetunde ja arenguga. Nii et oma tervise eest hoolitsemine pole mitte ainult isiklik eesmärk, vaid ka väga oluline panus lapse heaolusse.

1. Prioriteedid paika ja tugivõrgustiku loomine

Sa oled lapse tugisammas ja seetõttu on vajalik võtta(!) iseendale aega. 

Ümbritse end inimestega, kes saavad sind toetada ja aidata. Kui sul pole võimalik klubis trennis käia, ei tähenda see, et tuleb treenimisest loobuda – kodune treening võib olla suurepärane alternatiiv ja kindlasti hea koht, kust alustada! Kui laps on juba natuke suurem, pakuvad mitmed spordiklubid mängutoa teenust ehk saad lapse oma treeningu ajaks tuua hoidjaga mängutuppa.

2. Tunne ja austa oma keha

Keha on sooritanud ime, andes elu uuele inimesele, ja seda tuleb hinnata! Alustades treeningutega, on oluline, et sa ei keskendu mitte ainult kehakaalu langetamisele või endise vormi taastamisele, vaid pigem sellele, et saavutada rohkem energiat ja tugevust oma kehas. Kuna iga naise taastumine on individuaalne, ei tasu panna endale liiga suurt survet. Anna endale aega!

3. Liikumine igal võimalusel

Kui arst on andnud treenimiseks rohelise tule ja sa oled valmis pingutama, siis ongi õige aeg käes! Esimesed nädalad pärast sünnitust võivad olla väsitavad, kuid igapäevane värskes õhus liikumine ja üleüldse ka edaspidi lapsega õues viibimine mõjub nii vanemale kui lapsele kasulikult, ergutades vereringet ja tõstes meeleolu. Seega, õue! Iga ilmaga!

4. Kuidas alustada treeningutega?

Soovitan esimesed treeningud teha treeneri juhendamisel, et tagada õige tehnika ja liikumisvõtted. Võtmesõnadeks on keha kuulamine ja tunnetus! 

Full-body treeningud ehk kogu keha treenimine on ideaalne, kuna need annavad ühtlaselt koormust kõigile lihasgruppidele, sest kunagi ei tea, millal “tuleb elu vahele”.

2-3 treeningut nädalas toovad tulemusi! Kõige tähtsam on leida tasakaal oma igapäevaelu, töö, emaduse ja treeningu vahel.

5. Miks pöörduda treeneri poole?

Rasedus ja lapsehooldus muudavad kehaasendit, mistõttu on oluline need asjad üle vaadata, et vältida liigeseprobleeme ja pingeid. Treener saab koostada individuaalse treeningplaani, mis arvestaks sinu eluoluga ja keha taastumisega pärast sünnitust. 

Alusta treeningutega tasapisi, kuulates oma keha ja andes endale aega. Leia tasakaal treeningu, emaduse ja igapäevaelu vahel.