Inimene on loodud liikuma, mitte istuma või lamama. Liikumine on oluline füüsilise tervise hoidmiseks, kuid ehk isegi tähtsam vaimse tervise heaoluks. Piisav kehaline aktiivsus aitab igapäevaelus paremini toime tulla, mõtted selgena hoida ning tervelt ja pikalt elada. Golden Clubi treeningute juht Janika Koch-Mäe selgitab, miks peab inimene regulaarselt liikuma ja millised treeningud peaksid regulaarse liikumise alla kuuluma.
„Tähtis on mitmekesine liikumine. Jooksmine, jalutamine, rattasõit on näited aeroobsest treeningust, mis hoolitseb meie südame eest. Sama vajalik on sinna kõrvale ka jõutreening, mis hoiab lihased toonuses. Kui treeningutesse on jäänud pikem paus, tasub alustada kahe treeninguga nädalas ning paari kuu jooksul lisada kolmas kord. Kolm korda nädalas treenida on optimaalne,“ selgitab Koch-Mäe.
Treener lisab, et alates 30. eluaastast hakkab meie lihasmass järk-järgult taandarenema ja inimesel on vaja pidevalt lihasmassi tagasi tekitada. Lihaseid on meil vaja kõige lihtsamateks tegevusteks, nagu trepist käimine või toidukoti kandmine. Samuti on rüht ja lihasmass omavahel tugevalt seotud.
„Oluline on teha sporti regulaarselt ning mõne aja möödudes saab see juba harjumuseks. Keha hakkab ise treeningut küsima, sest trenn teeb tuju heaks, muudab vormi paremaks ja lisaks hakkab keha pingutust igatsema,“ selgitab Koch-Mäe.
Saates vestlesid treenimisest ja elustiilimuutustest Golden Clubi treeningute juht Janika Koch-Mäe ja saatejuht Maris Järva.