20. märts
Blogi
Fitness
Veel jõuad?

Oled viimasel aja endalt küsinud, kas annab suvise vormi nimel veel midagi ära teha? Jah, on veel täiesti võimalik kolme kuu jooksul saavutada olulisi muutusi nii oma füüsilises vormis kui tervises, eriti kui oled järjepidev ja pühendunud oma eesmärkidele. Veel jõuad! Golden Clubi treeningute juht Mirjam Lehismets annab mõned nõuanded.

Siin on mõned punktid, millele võiksid keskenduda:

1. Määratle selged eesmärgid. Sea endale konkreetsed eesmärgid, mida soovid kolme kuu jooksul saavutada. Kas soovid kaalust alla võtta, lihaseid juurde saada, oma vastupidavust parandada või midagi muud? Arvesta oma praeguse vormi ja elustiiliga ning tee muudatusi, mida suudad pikaajaliselt järgida.

2. Treeni regulaarselt. Pane paika treeninggraafik ning püüa kinni pidada regulaarsetest treeningutest. Ideaalis peaksid treenima vähemalt 2-3 korda nädalas, kombineerides kardio- ja jõutreeningut.

3. Tasakaalustatud toitumine. Söö mitmekesiselt ja tasakaalustatult, keskendudes tervislikele toitudele, mis annavad sulle vajalikke toitaineid ja energiat. Väldi töödeldud toite ja liigset suhkrut.

4. Piisav uni ja puhkus. Taga endale piisav uni, sest see on oluline nii treeningu kui ka üldise tervise seisukohalt. Anna kehale aega taastumiseks ja puhkamiseks, et vältida ülekoormust.

5. Joo vett. Joo piisavalt vett, et hoida end hästi hüdreerituna ja toetada treeningute efektiivsust ning üldist heaolu. Alusta hommikut klaasitäie veega.

6. Jälgi oma arengut. Hoia silm peal oma edusammudel, olgu selleks kaalulangus, lihaste kasv või paranev vastupidavus. See aitab sul püsida motiveerituna ja teha vajalikke kohandusi oma plaanis.

7. Lõdvestu ja vähenda stressi. Stress võib mõjutada nii sinu treeningtulemusi kui ka üldist tervist. Leia aega lõõgastumiseks ja stressi maandamiseks, olgu selleks siis hingamisharjutused, meditatsioon või lihtsalt ajaveetmine sõpradega.

8. Kasuta professionaalset abi. Kui vajad, konsulteeri personaaltreeneriga, et saada personaalset nõu ja juhiseid oma treening- ja toitumisplaani koostamiseks vastavalt sinu eesmärkidele.

9. Ära kaota motivatsiooni. Oluline on jääda püsivaks ja motiveerituks, isegi kui tulemused ei tule kohe. Usu endasse ja ära lase tagasilöökidest end heidutada.

Seega ausalt, veel jõuad! Kolme kuu jooksul võib saavutada märkimisväärseid tulemusi kui oled pühendunud ja pingutad oma eesmärkide nimel. Oluline on olla realistlik ja jälgida oma keha ning vajadusel kohandada oma plaane vastavalt sellele, kuidas su keha reageerib muudatustele.