30. august
Blogi
Fitness
4 soovitust pärast suve treeningutele naasmiseks
4 soovitust pärast suve treeningutele naasmiseks

Kosutav suvi on jäänud selja taha ning rutiinsemat elu pakkuv sügis tuletab meelde ka regulaarsemaid treeninguid. Liikumine pakub mõnusat vaheldust pingelisse päeva, tugevdab südant ja lihaskonda ning turgutab tervist ja tugevdab immuunsüsteemi. Et treeningutesse naasmine oleks võimalikult ohutu ja sujuv, annab meie uus treeningute juht Janika Koch-Mäe sulle 4 soovitust pärast suve treeningutele naasmiseks.

1. Tark ei torma

See tarkusetera kehtib vägagi hästi ka treeningutele naasmisel. Kui suvega on jäänud pikem paus, võiks esialgu leida aega regulaarseks treeninguks 2 korda nädalas ning kuu möödudes lisada kolmas treeningkord juurde (3 treeningut nädalas on optimaalne koormus). Nii annad võimaluse kehal taas treeningutega kohaneda ning ka piisavalt taastuda. Esimestel nädalatel ilmnev lihasvalu on treeningu järgselt täiesti tavapärane, mis annab märku sellest, et koormus on olnud tavapärase suverežiimiga võrreldes kõrgem.

2. Madalam koormus ja raskused

Kindlasti ei ole mõistlik jätkata samade raskustega, millega kevadel jõusaalis lõpetasid – alusta umbes 30% kergemate raskustega ning jälgi tähelepanelikumalt enesetunnet. Soorita harjutusi rahulikumas tempos ning pööra esimestel treeningutel rohkem tähelepanu harjutuste tehnikale ja kehatunnetusele, et vältida ülekoormust ja vigatusi. Miks mitte kasutada treeningutele naastes esimestel kordadel ka personaaltreeneri abi, kes jälgib harjutuste tehnikat ning vajadusel korrigeerib. Ka rühmatreeningutest võiks esimestel nädalatel valida rahulikumad ja vähemintensiivsemad treeningud, et anda kehale aega kohanemiseks.

3. Toitumine luubi alla

Kui suvel on ringi liikumist rohkem ja toitumine ehk veidi ebaregulaarsem, siis rutiinsem elu pakub võimalust teha korrektiive ka toidulaual. Vaata üle, kas Sinu toitumine on regulaarne, on seal piisavalt täisväärtuslikke toitaineid ja kas tarbid piisavalt vett. Toit on meile kütuseks ning hästi funktsioneerime ikka siis, kui pakume oma kehale piisavalt tervislikku ja täisväärtuslikku toitu. Kui soovid oma toitumisharjumustes korrektiive teha, kuid pole päris kindel, kust alustada, siis meie klubist leiad mitmeid toitumisnõustajaid, kes aitavad Sind õigele teele.

4. Piisav uni

Inimene veedab umbes kolmandiku oma elust magades, mistõttu on uni väga oluline. Suvi ja valged ööd mõjutavad palju ka unerežiimi ning sügisesed kohustused ja rutiin tekitavad väljakutseid. Piisav uni on äärmiselt oluline, et puhkaksime välja, taastuksime ning oleksime terved ja tugevad. Püüa endale tekitada kindel unerežiim ning sellest ka kinni pidada – pikaaegne ebapiisav uni suurendab stressi, kurnab keha, mõjutab meie toiduvalikuid ning elukvaliteeti.

Regulaarne treening ja liikumine on meile äärmiselt oluline – inimene on loodud liikuma! Leia 2 või 3 korda nädalas võimalus külastada Golden Club rühmatreeninguid ja jõusaali ning ammuta head energiat. Sinu keha tänab Sind.